Venezuela a India dania kryptomenu, Indovia majú digitálnu rupiu

Venezuelská a indická vláda schválili v súvislosti s kryptomenami nový daňový zákon. Vyberať plánujú až 20, respektíve až 30 percent.

Cieľom Venezuely je vybrať 2 až 20 % zo všetkých transakcií v akýchkoľvek iných menách, než je národná mena. Tými sú bolívar a ich vlastná kryptomena petro krytá ropou, ktorá mala spasiť tamojšiu ekonomiku.

Totálna devalvácia bolívaru

Bolívar bol opakovane devalvovaný a len v minulom roku stratil viac než 70 % hodnoty. Za posledné desaťročie sa tak zbavil takmer celej svojej hodnoty.

Používanie bitcoinov vo Venezuele v posledných rokoch raketovo rástlo. Tisíce miestnych podnikov prešli na kryptomeny, aby prežili hyperinfláciu. Vlani na jeseň sa veľké letiská začali pripravovať na platby za letenky a iné služby v kryptomenách na čele s bitcoinom.

Zníži závislosť národa na hotovosti

Počet krajín s vlastnou národnou kryptomenou zatiaľ ako posledná rozšírila India. Digitálnu rupiu spustí vo fiškálnom roku počínajúc 1. aprílom.

Súčasne oznámila nový daňový režim pre súčasné digitálne meny. To viedlo k fenomenálnemu nárastu transakcií v digitálnych menách. Berie si 30 % daň z ich predaje a 1 % daň pri zdroji.

Od virtuálnej rupie si sľubuje rýchlosť a efektívnosť platieb. Indická ministerka financií Nirmala Sitharamanová uviedla, že by to znamenalo lacnejšiu a efektívnejšiu správu meny. Národnú kryptomenu budú Indovia zavádzať postupne s cieľom čo najviac znížiť vysokú závislosť národa na hotovosti.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.