Bitcoin (BTC), budúcnosť platenia

Jak těžit bitcoiny - future mining

Miliónové zisky a príbeh ako z rozprávky. Práve s tým si najznámejšiu kryptomenu sveta spája široká verejnosť. Najväčší boom Bitcoin (BTC) zažil v roku 2021, kedy sa vyšplhal na rekordných 60 000 $. A záujem o túto digitálnu menu neklesá.

Bitcoin ľudia používajú na rýchle transakcie peer-to-peer (klient-klient). Nízke poplatky za spracovanie a vysoká bezpečnosť ho za posledných 10 rokov globalizovali natoľko, že sa o ňom hovorí ako o platobnom systéme budúcnosti.

Aktuálny kurz BTC

Cenu kryptomeny aktualizujeme v reálnom čase podľa Coinlib.

Historický vývoj cien BTC

Pozrite sa na finančný graf a zistite, ako sa Bitcoinu na burze darí od jeho uvedenia.

Ako kúpiť BTC?

Spôsobov, ako získať BTC je mnoho. Ponúkajú ho internetové burzy, bitcoinové automaty, zmenárne, a dokonca aj trafiky. Ako si vybrať najvhodnejšie riešenie? A na čo si dať pozor pri obchodovaní P2P.

Internetové zmenárne

Zmenárne s kryptomenami sú pre začiatočníkov ideálnym riešením, ako získať prvý Bitcoin. Akonáhle si založíte vhodnú peňaženku, zašlete ľubovoľný obnos peňazí na bankový účet zmenárne, ktorá vám obratom pošle vopred dohodnutý obnos BTC. Medzi najznámejšie patria Coinbase, Simplecoin a Bitbeli.

V trafike offline

Akokoľvek bizarne to znie, Bitcoin sa dá kúpiť aj v trafikách GECO. Stačí si ho objednať online a zaplatiť na jednej z 260 pobočiek po celej ČR.

Bitcoinové bankomaty (ATMs)

Ďalšiu jednoduchú cestu k získaniu BTC predstavujú bitcoinové bankomaty, kde platíte za mince hotovosťou. Výhodou je väčšia anonymita. Často sa však stretnete s horšími kurzmi.

Internetové burzy

Na aktívne obchodovanie (tradovanie) sa oplatí vydať na burzy, ktoré ponúkajú veľké množstvo kryptomien za menšie poplatky, než sú pri väčšine ostatných spôsobov. Na vytvorenie účtu však musíte overiť svoju identitu nahraním dokladov totožnosti.

Priamy nákup P2P

Pri nákupe Bitcoinu priamo od človeka odporúčame obozretnosť. Ako všade, aj tu sa pohybuje rad podvodníkov, ktorí vás o peniaze pripravia.

Ťažba

Ak nemáte záujem o tučný účet za elektrinu či návštevu hasičov, do ťažby kryptomien sa pustite len v spolupráci s odborníkmi. Postaviť ťažobné stroje, nastaviť správne napájanie aj ťažbu dá totiž bez predchádzajúcich skúseností poriadne zabrať.

  CHCETE S NAMI ŤAŽIŤ
  ALEBO SA DOZVEDIEŤ VIAC O ŤAŽBE ?

  Napíšte nám a my odpovieme do 48 hodín.


  Meno a priezvisko


  E-mail


  Telefón

  Váš text

  Poznámka: Kliknutím na tlačidlo Odoslať súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

  Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

  Nechcete se radši dozvědět více? 

  Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.