Ruská občianka použije výťažok z predaja NFT jej horiaceho ruského pasu na pomoc Ukraine

Olive Allenová, ruská občianka a umelkyňa, ktorá žije v Spojených štátoch už viac ako 11 rokov, spálila pas svojej rodnej krajiny v nádeji, že zvýši povedomie a finančnú podporu pre vojenský konflikt, ktorý sa odohráva na Ukrajine.

Olive Allenová stojac pred konzulátom ruskej federácie v New York City, spálila svoj ruský pas a natočila z toho video. Toto video plánuje vydražiť ako nezameniteľný token (NFT), pričom výťažok pôjde na humanitárne úsilie na Ukrajine.

“Nepovažujem Putinové Rusko za svoj domov.” Povedala Olive. “Naša krajina má taký obrovský potenciál, ale vláda vedie ľudí do záhuby.”

Dražba jej NFT horiaceho pasu sa spustila 2.3.2022 na obchodnej platforme SuperRare marketplace. ETH (ethereum) z dražby bude venované priamo organizácii “Save the Children”, ktorá sa zameriava na pomoc deťom z celého sveta. Táto organizácia v súčasnosti prijíma crypto dary pomocou neziskovej platformy “Giving Block” v BTC (bitcoin) a ETH. V súčasnosti približne 7,5 milióna detí je “uveznených v krížovej paľbe” na Ukrajine. 

Olive uviedla, že kvôli tomuto činu sa už nikdy nebude môcť vrátiť do Ruska za súčasného režimu. Bola by ihneď zadržaná. Ľudia v Rusku sú zatváraní za oveľa menej. 

Kryptomeny sa stali hlavnou témou diskusií o posielaní finančných prostriedkov na Ukrajinu, ale aj o možnom Ruskom obchádzaní sankcií zo strany Spojených štátov a Európskej únie. Účty ministra digitálnej transformácie Ukrainy zverejnili adresy, na ktoré je možné posielať krypto-dary v BTC, ETH, Teter (USDT), Polkadot (DOT) a Dogecoin (DOGE). 

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.