Platobná brána Stripe sa vracia do kryptosektora a hľadá nový tím

Írsko-americká firma Stripe sa chce zaradiť k tým, ktorí svojim používateľom umožňujú platiť kryptomenami.

Stripe primárne ponúka softvér pre spracovanie platieb a aplikačné programovacie rozhranie pre webové stránky elektronického obchodovania. Teraz buduje nový tím, ktorý klientom sprístupní platbu kryptomenami.

Kvalitnejšie, rýchlejšie a dôveryhodnejšie

Spoločnosť s majetkom v hodnote 100 miliárd dolárov sa vracia po troch rokov do kryptosektora. Vtedy ustúpila od ponuky podpory bitcoinov kvôli dlhým transakčným časom a rastúcim poplatkom. Aktuálne spoločnosť hľadá inžinierov a dizajnérov so skúsenosťami v šifrovacom sektore. Celý tím bude pracovať naprieč celým spektrom problematiky od webového a mobilného rozhrania cez platby až po systém identít.

Stripe tým reaguje na potrebu lepších základných nástrojov pre prijímanie platieb, presúvanie finančných prostriedkov a tiež napríklad pre zmenu medzi kryptomenou a fiatom, ktorý je menou s núteným obehom.  Firma sa snaží o kvalitnejšiu, dôveryhodnejšiu a rýchlejšiu prácu s kryptomenami.

Hlavne držať krok s konkurenciouZ konkurencie už v kryptosektore fungujú napríklad platobné brány Squere (od roku 2018), PayPal (október 2020 pre amerických zákazníkov) alebo Mastercard, ktorý tento rok vo februári oznámil, že bude podporovať viac kryptomien. Pritom Stripe začal bitcoin prijímať už v roku 2014, ale kvôli vyššie uvedeným dôvodom od toho v roku 2018 zase upustil.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.