OECD otvorila tému daňovej transparentnosti pre kryptomeny

Podľa OECD predstavuje trh s kryptomenami „významné riziko“ v oblasti daňovej transparentnosti a tvrdí, že bez dodatočných ochranných opatrení sa všetky zisky z daní nakoniec stratia.

OECD navrhla dodatočné opatrenia pri vykazovaní krypto transakcií a identifikovaní používateľov aby zvýšila transparentnosť pre medzinárodné daňové úrady.

Organizácia OECD hovorí, že pri súčasnom vykazovaní krypto transakcií, daňové úrady nemajú dostatočný prehľad o transakciách. Podľa OECD trh z kryptomenami predstavuje značný risk pri daňovej transparentnosti a tvrdí, že bez dodatočných bezpečnostných opatrení sa všetky zisky z daní z kryptomien časom stratia.

V návrhu sa odporúča, aby fyzické osoby a podniky, ktoré už obchodujú s kryptografickými službami – vrátane búrz, maloobchodných transakcií a prevodu tokenov – mali 12 mesiacov, od dátumu nadobudnutia platnosti nových pravidiel, aby splnili tieto nové nariadenia na podávanie výkazov.

„Na rozdiel od tradičných finančných produktov sa kryptomeny môžu prevádzať a držať bez dohľadu tradičných finančných inštitúcií a bez toho, aby mal akýkoľvek centrálny správca úplný prehľad o uskutočnených transakciach alebo o držaní kryptoaktív,“ uvádza sa v zhrnutí správy.  

Návrh bude verejnosti k dispozícii na pripomienkovanie do 29. apríla, pričom pripomienkové konanie sa očakáva koncom mája. OECD uviedla, že o zmenených pravidlách vykazovania chce informovať počas októbrového samitu G20 na Bali.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.