Nový juhokórejský prezident odkladá zavedenie daňovej legislatívy týkajúcej sa kryptomien

Novo zvolený juhokórejský prezident Yoon Suk-yeol prehlásil, že daň z kryptomien nebude zavedená do doby, než sa legislatívne zaistí ochrana spotrebiteľa. 

Zdanenie ziskov z kryptomien malo pôvodne vojsť do platnosti v roku 2022. Tento pôvodný plán sa odkladá do doby, než bude prijatý nový balíček predpisov nazvaný Digital Asset Basic Act (DABA). Podľa denníka E-daily prezident Yoon zaistí, aby zákon o zdanení kryptomien nevyšiel skôr, než budú zavedené rozumné právne predpisy na ochranu spotrebiteľa. 

Už od marca pracuje juhokórejský prezidentský tím na možnostiach, ako daň voči zisku z kryptomien legislatívne podchytiť. DABA bola tento rok koncipovaná Komisiou pre finančné služby (FSC) a obsahuje rad zákonov na ochranu spotrebiteľov. Tieto zákony sa detailnejšie zaoberajú problematikou vydávania tokenu, nefungujúcich tokenov (NFT), centralizovaných burzových listín (CEX) a reflektujú nariadenie Joea Bidena o kryptomenách. 

V rámci DABA má FSC v pláne zaviesť kryptopoistenie ako poistku proti hackerom, systémovým chybám a neoprávneným transakciám. Odložený zákon o krypto dani by uvalil 20% daň zo zisku z krypto investícií nad 2 100 USD ročne.

Simon Kim, generálny riaditeľ  spoločnosti Hashed zaoberajúci sa rizikovým kapitálom, v stredu pre Cointelegraph uviedol, že: „Nemá zmysel uvaľovať daň na kryptomeny pred prijatím príslušných zákonov, ktoré jasne stanovia rozsah podnikania súvisiaceho s kryptomenami a sú predpokladom pre zdanenie.“ „Bez dôkladného prieskumu môže presadzovanie zdanenia kryptomien spôsobiť rôzne nehody a vyvolať vážne problémy v oblasti spravodlivého zdanenia, pretože systém ochrany investorov pre kryptomeny ešte nebol zavedený.“

Kým FSC pracuje na príprave nových zákonov v rámci DABA, Yoon má v pláne zriadiť Agentúru pre digitálny priemysel, ktorá bude slúžiť ako odrazový mostík pre regulačné otázky v krypto priemysle.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.