Jadrová energia ako cesta k udržateľnej ťažbe

Podiel využívania obnoviteľnej energie sa v rámci globálneho ťažobného priemyslu bitcoinov za posledný štvrťrok minulého roku zvýšil o jedno percento na 58,5 %. Oznámila to rada pre ťažbu. Jej členovia elektrinu s udržateľným energetickým mixom využívajú na 66,1 %.

Prieskum sa zameral na tri metriky: udržateľný energetický mix, technologickú účinnosť a spotrebu elektriny.

Technologická efektivita šla nahor

Dobrovoľný prieskum zhromaždil informácie o udržateľnej energii od ťažiarov, ktorí tvoria viac než 46 % celosvetovej siete bitcoinov. Údaje poslúžili na odhad udržateľného energetického mixu globálneho ťažobného priemyslu bitcoinov. Ten počas štvrtého štvrťroku roku 2021 predstavoval približne 58,5 %, čo je nárast o jeden percentný bod oproti údajom za tretí štvrťrok. Odhadovaná technologická efektivita priemyslu tiež vzrástla o 9 % na 19,3 petahashov na MW.

Rada pre ťažbu bitcoinov vznikla v máji 2021 a je dobrovoľným globálnym fórom spoločností zaoberajúcich sa ťažbou bitcoinov. Patrí tam napríklad Bit Digital, BitFury, Bitfarms a Atlas Mining, a ďalšie priemyselné organizácie.

Ťažiari myslia na planétu a zelenú energiu

Aj ťažiari sa prispôsobujú potrebám našej planéty a postupne prechádzajú na zelenú energiu, aby ťažba bola udržateľná a zároveň funkčná. Jednou z ciest, ktorá stojí za preskúmanie, je jadrová energia. Na virtuálnom summite Bitcoin & Beyond minulý rok viceprezident Griid Harry Sudock povedal, že práve jadrová energia je príležitosťou na zavedenie veľkého množstva čistej energie bez uhlíka.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.