Čína testuje digitálnu jüanovú peňaženku

V Číne testujú digitálnu jüanovú peňaženku. Nejedná sa však o kryptomenu, ale digitálnu štátom kontrolovanú menu. Nahradí len mince a bankovky, platobné karty zostanú zachované.

Za projektom pilotnej verzie tejto aplikácie stojí Čínska ľudová banka, ktorá na digitálnom jüane pracovala niekoľko rokov a oproti ostatným získala pomerne slušný náskok. Dôvodom vývoja je snaha nahradiť v tejto ľudnatej krajine hotovosť a predísť nelegálnemu praniu špinavých peňazí.

Pracuje sa na zdokonalení

Vlani na jeseň guvernér Yi Gang uviedol, že krajina bude pokračovať vo vývoji digitálnej meny centrálnej banky, zdokonalí jej dizajn a použitie, a zlepší jej spoluprácu so súčasnými platobnými systémami. 

Čína, kde v druhej polovici 1. storočia papierové peniaze vznikli, tak ako prvá robí kroky k modernému platobnému nástroju, ktorý sa bez nich zaobíde.

Testovanie na olympiáde

Čínska ľudová banka uviedla, že plánuje túto menu použiť a propagovať na blížiacich sa zimných olympijských hrách, ktoré sú na programe tento rok vo februári. To ale vyvolalo negatívnu reakciu niektorých amerických senátorov a americkým športovcom odporúčajú túto menu nepoužívať.

Čakanie na dôležitý dokumentAmerická centrálna banka zavedenie CBDC (digitálnej meny centrálnej banky) stále študuje a zvažuje všetky výhody a nevýhody vytvorenia digitálneho doláru. Závery zhrnie v pripravovanom dokumente.

Tím FutureMining

Tím FutureMining

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.